تبلیغات
hunter شکار - تکنیک های شکار پرندگان
hunter شکار
ارائه فرهنگ صحیح استفاده از شکار

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 11 مهر 1389

در تیر اندازی به هدفهای پرنده ای که در مسیر عمود به محور تیر اندازی حرکت می کنند،مسئله پیشگیری اهمیت می یابد.اینکه چقدر باید پیشگیری کرد مسئله بسیار پیچیده ای است.

Chukar Hunting

البته می توان سرعت پرندگان مختلف را از مدارکی که در این زمینه منتشر شده،به دست اورد.لیکن تخمین سرعت پرنده هدف و اینکه از حد اکثر سرعت پروازش سود جسته یا با سرعت کمتر در پرواز است،در زمانی بسیار کوتاه امری است تقریبا محال و اگر شکارچی بخواهد خود را با چنین محاسباتی در گیر کند،فرصت تیر اندازی را از دست خواهد داد.پیشگیری عبارتست از فاصله ای که تیر انداز به نقطه ای واقع در جلو هدف تیر اندازی می کند تا در لحظه ای که ساچمه ها مسافت تیر اندازی تا مسیر حرکت هدف را طی کرده اند ،هدف نیز به ان نقطه برسد.یا به عبارت دیگر ،الگوی پخش ساچمه و مسیر پرواز هدف در یک لحظه با یکدیگر تلاقی کنند.

 

در مورد تیراندازی به هدفهائی که از پیش پای تیرانداز پرکشیده مستقیما یا تقریبا به خط مستقیم از او دور می شوند و یا هدفهائی که از رو به رو به سمت تیر انداز پرواز می کنند نیاز چندانی به پیشگیری نیست.کافی است تیرانداز با در نظر گرفتن مسیر پرواز هدف ،چنانچه لازم باشد کمی به پائین یا بالاتر از پرنده تیراندازی کند.

 

پیشگیری لازم برای تیر اندازی به هدفی که در مسیر عمود بر محور تیراندازی حرکت میکند ،چگونه باید صورت پذیرد؟

 

ساده ترین،موثرترین و عملی ترین راه کار این است که تیر انداز پس از بالا اوردن تفنگ ،یکپارچه کردن ان با نیم تنه بالائی و هم محور کردن دید چشمانش با لوله لوله مسیر پرنده را از پشت سر ان با چشمانش و تفنگش دنبال کند،خط نشانه را از هدف جلو تر ببرد و بدون متوقف کردن حرکت تفنگ ،ماشه را بچکاند.

 این حرکات و اعمال باید دقیقا هم اهنگ با یکدیگر صورت پذیرد.مسئله ادامه حرکت تفنگ به هنگام کشیدن ماشه از سایر نکات مهم تر است.اغلب مشاهده می شود که فردی به زعم خود خود ،هم اصول را در تیر اندازی به هدفی متحرک رعایت میکند ،لیکن باز هم بیشتر تیر هایش به خطا میرود.

 

به احتمال قوی دلیل این عدم پیشرفت متوقف کردن حرکت تفنگ در لحظه کشیدن ماشه و یا خارج شدن دید تیر انداز از محور لوله است.در مورد پیشگیری اخرین توصیه این است که:میزان پیشگیری لازم را تخمین زده انرا ۲ برابر کرده ،حرکت تفنگ را متوقف نکرده و ماشه را بچکانید و باز هم حرکت تفنگ را ادامه دهید.
طبقه بندی: تکنیک های شکار پرندگان،  شکار، 
ارسال توسط saeed molayi
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما ایا شکارچیان انسان های بی رحمی هستند؟؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin