تبلیغات
hunter شکار - تاریخچه شرکت وینچستر ( Winchester )
hunter شکار
ارائه فرهنگ صحیح استفاده از شکار

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 16 مهر 1389
این شرکت زادگاه تولید « تفنگ برتر غرب » بود. شرکتی که از زمان پیدایش خود تاکنون همواره با نام سلاح و مهمات عجین بوده است ، شرکتی به نام وینچستر که برای علاقه مندان سلاح و مهمات کاملا شناخته شده است.


تاریخچه پیدایش این شرکت به سالهای 1866 باز می گردد و از دسامبر 1980 ، هیات مدیره شرکت رای به بازسازی گروه وینچستر داد تا منابع آن بیشتر بر روی تجارت مهمات ورزشی و دفاعی متمرکز شود. این شرکت با پشتوانه تجربه نیم قرنی خود در عرصه مهمات و سلاح پا به عرصه نهاد و بیشتر تمرکز خود را به این قسمت معطوف کرد. وینچستر در سال 1991 نیز توانایی های خود را در عرصه دفاعی به رخ همگان کشید. وینچستر توانست به خوبی مهمات مورد نیاز سربازان آمریکایی را فراهم نماید.
 
وینچستر در غرب وحشی
آنچه با شنیدن نام وینچستر یاد انسان می آید ، تصویری از غرب وحشی ، گاو بازها و هندوها هستند. سلاح های ساخت وینچستر تحت امتیاز در « شرکت تسلیحات رزمی » ایالات متحده نیز تولید می شوند.
نخستین اسلحه با نام وینچستر در سال 1866 تولید و « مدل 66» نیز نام داشت. این شرکت در سال 1873 برنامه های گسترش محدوده کاری خود را آغاز نمود ، وینچستر از آمادگی خود برای ساخت 25000 گلوله در روز خبر داد. تصمیم به گسترش محدوده کاری ، یکی از مهمترین وقایع در تاریخچه تکامل شرکت بوده است. تا سال 1875 توان تولیدی وینچستر تا یک میلیون عدد در روز افزایش یافت.
باروت بدون دود در دهه 1980 وارد بازار شد. ارائه باروت بدون دود یکی از بهترین و کارآمدترین نوآوری ها در کل تاریخ سلاح گرم بوده است. وینچستر آغاز گر مرحله جدید در تکمیل سلاح ها و مهمات بود. وینچستر شهرت خود را مدیون افراد بسیاری است ، با این وجود یک نفر در افزایش شهرت این شرکت نقش عمده ایفا کرد: بوفالوبیل. وی به عنوان قهرمان بیشتر استان های آمریکایی ، معمولا در درگیری های خود با سلاح های وینچستر مسلح می شده که بدین ترتیب ، به طور مستقیم یا غیر مستقیم کمک شایانی به افزایش شهرت این شرکت می نمود. تئودر روزولت نیز یکی از افراد مشهوری بود که از محصولات وینچستر استفاده می کرد.
 
 
نقش الین در شرکت وینچستر
در اواخر دهه 1890 و اوایل دهه 1900 شرکت های گوناگونی در داخل ایالت متحده رفته رفته به سازمان های تسلیحاتی یکپارچه تبدیل شدند. یکی از این شرکت ها « وسترن کارتریج » بود که به ساخت باروت اشتغال داشت. در سال 1892 فرانکلین الین و شرکایش شرکت Equitable Prowler  را در آلتون شرقی تاسیس نمودند. با آغاز جنگ جهانی اول ، میزان علاقه ها به تسلیحات و مهمات افزایش یافت و وقتی ایالات متحده نیز به طور رسمی وارد جنگ شد ، قراردادهای تسلیحاتی و مهماتی مختلفی روانه شرکت وینچستر گردید.
 
 
با پایان جنگ جهانی اول ، بیشتر تمرکز وینچستر متوجه مهمات ورزشی گردید و سوپر X به عنوان یک طرح تکمیلی اصلی در عرصه مهمات و تسلیحات ارائه شد. در 14 دسامبر 1940 دولت ایالات متحده قراردادی با شرکت کارتریج که از جمله شرکت های تحت اداره الین بود ، ارائه نمود تا پایگاه تسلیحاتی سنت لوییس را ساخته و عملیاتی کند. این پایگاه بعدها به بزرگترین شرکت تولید کننده سلاح های کوچک در این کشور تبدیل شد. این شرکت در دوران بسیار پرمشغله خود در سال 1943 میلادی حدود 34338 کارمند داشت. کار ساخت اجزای سلاح در این شرکت در 20 اکتبر 1941 آغاز شد و نخستین مهمات کامل در 8 دسامبر 1941 از خط تولید آن خارج گردید. یعنی یک روز پس از حمله ژاپنی ها به پرل هاربر.
تولید کلی مهمات سلاح های کالیبر 30. و 50. و مسلسل در پاسگاه سنت لوییس در جریان جنگ به 6738009746 گلوله رسید. افزون بر این ، شرکت کارتریج در آلتون شرقی نیز 4022621734 گلوله و وینچستر در « نیومیون » 4499493774 گلوله تولید کردند. بدین ترتیب ، شمار کلی گلوله های تولید شده در شرکتهای تحت کنترل الین در جریان جنگ جهانی دوم به 15360135254 گلوله رسید.
شرکت وینچستر با بیش از یک قرن تجربه فعالیت در عرصه تسلیحات و مهمات و پشت سر گذاشتن تجربه دو جنگ جهانی و چندین جنگ بزرگ ، به یکی از کار کشته های عرصه جنگ افزارها تبدیل شده است. ضمن اینکه فعالیت های این شرکت در عرصه تسلیحات ورزشی و تفریحی نیز همگام با فعالیت های نظامی آن پیش می رود. 
 طبقه بندی: شکار،  تکنیک های شکار پرندگان،  دنیای اسلحه،  انواع اسلحه ها و فشگ ها،  تنظیم و تیراندازی با تفنگ گلوله زنی،  آشنایی با عملكرد تفنگ ساچمه زنی كمر شكن،  آشنایی با فشنگ 57×7 میلیمتری ماوزر،  # سلاحهای آتشین ( Fire arms ) به اصطلاح گرم، 
ارسال توسط saeed molayi
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما ایا شکارچیان انسان های بی رحمی هستند؟؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin