تبلیغات
hunter شکار - تاریخچه شركت ودربی ( weatherby )
hunter شکار
ارائه فرهنگ صحیح استفاده از شکار

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 16 مهر 1389
  
شركت ودربی (weatherby ) در میانه های دهه 1940 و با تلاش های جوانی به نام " روی ودربی " كه با هدف تغییر دادن جهان اسلحه های گرم انجام شد ، شكل گرفت .


                                roy 
weatherby
" روی " بر خلاف دیدگاه موجود در آن زمان كه بر پایه ساخت گلوله های سنگین و كم سرعت استوار بود ، اعتقاد داشت كه گلوله های سبك وزن و پر سرعت بهترین كارایی را در نابود سازی هدف دارند . بر پایه این نگرش ، وی در طول یك دهه به تكمیل فشنگ های " مگنوم " پرداخت كه امروزه به عنوان سمبل و نماینده شركت " ودربی " شناخته می شود .
در طول این دوره ، "روی " به ساخت و تكمیل تفنگ هایی پرداخت كه مهمات دارای چاشنی فوق العاده آن را مورد استفاده قرار دهند . در همین زمان، وی تفنگ های خود را بر پایه FN ماوزر و " بروكس مگنوم ماوزر " فرانسوی تكمیل كرد . با وجود این ، روی درسال 1957 دوباره به جهان تفنگ های شكاری علاقه مند شد ، البته با عملكرد ویژه كه در نهایت به تكمیل سلاح معروفی به نام " مارك 5 " انجامید . 
 
              mark v_lazermark
 
اساس تكمیل مارك 5 ، وجود نیاز به یك تفنگ توانمندتر با عملكرد ویژه ، ایمن تر و امكان به كارگیری چاشنی های ویژه بود . پس از حدود نیم دهه كارایی فوق العاده ، مارك 5 همچنان به عنوان توانمند ترین تفنگ در كلاس خود شناخته می شود . در سال 1970، روی  با طراحی و ساخت تفنگ " ون گارد " یك بار دیگر توانایی خارق العاده خود را به رخ همگان كشید . وی در این طرح از تجارب حاصله در تكمیل تفنگ " مارك 5 " بسیار استفاده كرد ، ون گارد از زمان ورود به خدمت ، به واسطه دقت و قیمت استثنایی خود شهرت بسیاری كسب كرده است .
 
                      Vanguard Synthetic HB-ST
 
خط موفقیت شركت " ودربی " در سال 1983 و با انتخاب " اد ودربی " پسر روی ، به عنوان رئیس شركت ادامه یافت . این شركت با رهبری تادت توانست موفقیت های بسیاری در زمینه فروش " مارك 5 " و " ون گارد " كسب كند . ضمن اینكه دست به ساخت طرح های مختلفی در زمینه های تفنگ های ساچمه زنی زد .
این شركت در طول 60 سال گذشته همواره در عرصه بین الملل درخشیده است و نوادگان " روی " عزم خود را جزم كرده اند تا این شركت را بیش از بیش به شهرت برسانند . در ادامه بخشی از نوشته های " اد ودربی " در كاتالوگ های مربوط به تفنگ های شركت ودربی را می خوانیم :
چیزی كه من در طول سالیان گذشته آموخته ام ، این است كه ورزشهای تیراندازی نیز مانند بقیه فعالیت ها هیجان آور هستند . ماندن در سطح كنونی و بدون برنامه ریزی برای آینده به پیش رفتن ، مقدمات شكست هستند . با توجه به این نكته ،‌ ما مفتخریم كه در سال 2006 طرح های جدید خود را كه هر یك دارای كارایی بالا و قابلیت های فراوانی هستند ، به جهانیان عرضه نماییم . از جمله طرح های جدید ما می توان به " مارك 5 اولترامارك " و " ون گارد دو لوكس" اشاره كرد . ضمن اینكه به مارك CFP 5 با ویژگی های جدید خود امید زیادی بسته ایم . البته این پایان كار نخواهد بود و ما همچنان در مسیر تكامل گام خواهیم برداشت تا سطح دقت تفنگ های خود را تا سطحی حتی بالاتر از سطح كنونی افزایش دهیم . در زمینه تفنگ های ساچمه زنی ، " آتنا د ایتالیا دولوكس " بی شك توجه بسیاری را به خود جلب خواهد كرد . ما هم اكنون توانمندی ها ویژگی های جدیدی را به طرح " آتنا د ایتالیا " افزوده ایم . بهبود طرح های كنونی توسعه ایده های جدید ، افزایش كارایی و كیفیت به همراه با صرفه ترین قیمت ، اینها اصولی هستند كه در طول 60 سال گذشته ، پایه و اساس كار شركت ودربی را تشكیل داده اند و زمان حال و آینده نیز سرلوحه كار ما خواهند بود . اد ودربی 
                         ed_weatherbyطبقه بندی: شکار،  تاریخچه شركت ودربی ( weatherby )،  نحوه باز و بست گلنگدن اسلحه برنو،  آشنایی با ساختار و عملكرد دوربین های دوچشمی، 
برچسب ها: تاریخچه شركت ودربی ( weatherby )،
ارسال توسط saeed molayi
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما ایا شکارچیان انسان های بی رحمی هستند؟؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin